اخبار و رويداد ها

  انتقاد استاندار اصفهان از كاهش صادرات فرش دستباف در اصفهان

انتقاد استاندار اصفهان از كاهش صادرات فرش دستباف در اصفهان


به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه تخصصی- صادراتی فرش دستباف اصفهان، با انتقاد از بزرگ جلوه دادن برخی مشکلات، تصریح کرد: باید با هر چالش متناسب با آن برخورد کرد تا بتوان به صورت منطقی راهکار یافت.
وی افزود: چرا صادرات فرش دستباف اصفهان نباید بیش از دیگر استان ها باشد؟ در استان اصفهان به ازای هر نفر 1/4 مترمربع فرش بافته می شود و 280 هزار بافنده در استان اصفهان فعال هستند که بنابر آمارهای موجود گردش مالی فرش 30 هزار میلیارد ریال است.
استاندار اصفهان به شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: 95 درصد مواردی که در این شورا مطرح شده، در سطح استان قابل حل بوده و بقیه هم به وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه ارجاع داده می شود.
وی با بیان این که اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، اتاق تعاون، شخصیت های صنفی، صنعتی و همچنین دو نماینده از بخش کشاورزی و نساجی در این شورا عضویت دارند، تأکید کرد: مسائل و مشکلات صنعت فرش اصفهان، باید در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی مطرح شود، نه در پشت تریبون ها!
زرگرپور اعلام کرد: در شورای گفتگو موانع سرمایه گذاری، مالیاتی و تولید استان مورد بررسی قرار می گیرد و معتقدیم مسایل صنعت فرش را نیز باید در چنین فضایی مطرح و پیگیری کرد.  
استاندار اصفهان گفت: طی 5 ماه گذشته در سایت بهین یاب، 4600 واحد تولیدی از استان اصفهان ثبت نام کردند که از این تعداد، 1500 واحد از نظر سازمان صنعت و بانک ها برای دریافت تسهیلات تأیید شده و 550 واحد تولیدی نیز تسهیلات دریافت کرده اند.
همچنین رییس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف اصفهان گفت: بازار فرش اصفهان دچار رکودی بسیار شدید است.
باقر صیرفیان در این مراسم، افزود: هیچ صنفی همانند فرش زیر فشارهای اقتصادی نبوده و نیست.
وی بیان داشت: امسال 110 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای توسعه واحدهای تولیدی کشور اختصاص داد شده که ما چشم انتظار تخصیص بخشی از این مبلغ برای صنعت فرش هستیم.
وی بیان داشت: در این شرایط فروشندگان با فشارهای اداره کل دارایی نیز مواجه هستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر